قلعه های دیدنی در هلند

مجله خبری تبلیغاتی ایرانیان هلند: هلند دارای 300 قلعه و قصرهای حفاظت شده، با قدمتی از زمان قرون وسطی تا قرن 20 ام است. که برای محافظت در برابر دشمن از دیوار دفاعی با ضخامت پنج فوتی تا قصرهای اشرافی ساخته شده اند.

این مطلب به معرفی مهمترین این قلعه ها اختصاص دارد.

De Haar

 خانواده Rothschild هزینه بازسازی به سبک نئو گوتیک 20 ساله را که یکی از مجلل ترین قلعه های اروپا، و بزرگترین قلعه در هلند است را تامین کردند. در اطراف قلعه، 7000 درخت 40 ساله را از استان Utrecht برای ایجاد پارک های امروزی آورده اند. این خانواده در سال 2000 مالکیت را به Natuurmonumenten (جامعه میراث ملی) سپردند، اما حق استفاده از قلعه در تمامی ماه های سپتامبر برای این خانواده است. بودجه تعمیر و نگهداری های مورد نیاز از طریق صنعت گردشگری، پذیرایی ها و مراسم خصوصی تامین می شود.

 Nyenrode

این قلعه خیره کننده هلندی دوره ی رنسانس به وسیله آب احاطه شده و تنها توسط پلی متحرک قابل دسترسی است، قلعه Nyenrode در طول چندین دهه بازسازی و به خانواده های متعددی منتقل شده است. از سال 1947 دانشجویان خوش شانس دانشگاه Nyenrode آن را در دانشگاه خود می خوانند. در حال حاضر قلعه اصلی برای عموم بسته است. با این حال، کنسرت های موسیقی هنوز هم در بعضی قسمت ها برگزار می شود.

Duin & Kruidberg

در طول قرن 17، بسیاری از خانواده های ثروتمندAmsterdam ، عمدتا به دلیل بوی غیر قابل تحمل کانال ها و فاضلاب ها در تابستان، از  شهر نقل مکان می کردند. Balthasar Coymans، مشاور و کلانتر Haarlem، Kruidberg را به سبک دوران رنسانس هلندی ساخته است. امروزه بازدید کنندگان می توانند در این مکان که به عنوان املاک کشور به یک هتل مجلل تبدیل شده است، استراحت کنند. همچنین می توانند در رستوران De Vrienden van Jacob، که ستاره Michelin را نیز کسب کرده است، لذت ببرند.

Valkenburg

این قلعه پس از آخرین ویرانی در سال 1672 ترمیم نشده است، اما هنوز هم برای بازدید بسیار ارزشمند است. Valkenburg تنها قلعه ی ساخته شده بر روی تپه در هلند است که تاریخچه ای چشمگیری در محاصره های بسیار دارد، که به وسیله شوالیه ها تخریب و قدرت گرفته است. خارق العاده ترین نکته در مورد این قلعه نظام تونل زیرزمینی گسترده ای آن در زیر خرابه است، که در هر دو جنگ جهانی اول و دوم، به عنوان پناهگاهی برای سربازان مورد استفاده قرار می گرفته است. تورهای 50 دقیقه ای بازدید از تونل هر روز ارائه شده است.

قلعه Het Loo

ویلیام سوم از Orange، که بعدها (با ازدواج با همسر انگلیسی خود مری) پادشاه انگلستان شد، قلعه Het Loo – Versailles of Holland – را به عنوان یکی از پایگاه های شکار و خانه ای برای گذراندن اوقات فراغت خود ساخت. این کاخ متقارن دوره باروک و باغ اشرافی آن برای عموم باز می باشد.

قلعه St. Gerlach

این قلعه در سال 1201 به عنوان صومعه ای به میزبانی زائرینی که برای ادای احترام به Gerlach زاهد از Houthem، تاسیس شد. قصر اصلی و باغهای دوره باروک در قرن 18 ساخته شده اند. در حال حاضر قلعه St. Gerlach یکی از بهترین هتل های پنج ستاره در هلند است که از مهمانان شناخته شده بسیاری استقبال کرده است.

قلعه Loevestein

این قلعه قرون وسطی در سال 1916 به زندانی برای زندانیان سیاسی تبدیل شد. یکی زندانیان معروف Hugo de Groot وکیل برجسته، شاعر و سیاستمدار بود که متحمل زندگی بحث برانگیزی شد. De Groot، با ایده ی همسرش Maria vanz Reigersberg بوسیله ی یک قفسه کتاب موفق به فرار جسورانه ای شد. و پس از آن به مدت 10 سال سفیر سوئد در فرانسه بود.

قلعهRadboud

قلعه Radboud به زیبایی در ساحل Zuiderzee پیشین، قرار گرفته است. در 4 سپتامبر 1939 نقاشی دیده بان شب از Rembrandt پیش از آن که برای امنیت به پناهگاهی منتقل شود به طور موقت در اینجا پنهان شده بود. در حال حاضر این مکان میزبان کنسرت ها، تعطیلات آخر هفته قرون وسطایی، مهمانی کودکان، کارگاه های پخت و پز، عروسی ها و دیگر فعالیت های بسیاری است. با این حال، از آنجا که به تازگی برای فروش قرار داده شده آینده ای نامشخص دارد.

بیشتر بخوانید

لینک دانلود اپلیکیشن موبایل ” آگهی های پارسی زبانان در هلند”

برای گوشی های اندروید: https://play.google.com/store/apps/details?id=nl.hollandbazar.app

برای گوشی های آی او اس (اپل) : https://apps.apple.com/us/app/id1517479016

 

کانال تلگرام ایرانیان هلند

با بزرگترین باغ وحش های هلند آشنا شوید

مادورادام: شهر مینیاتوری هلند