شهر توریستی بارله ناسائو – مرز هلند و بلژیک

مجله خبری تبلیغاتی ایرانیان هلند: شهر Baarle-Nassauدر جنوب هلند است که در استان برابانت حدود 15 کیلومتری جنوب تیلبورخ واقع شده است. جمعیت این شهر 6،626 نفر در سال 2017 بوده است. این شهر مرزی بین مرز بین بلژیک و هلند است که بخشهای اصلی ان متعلق به هلند و بخش هایی از ان متعلق به  بلزیک است.

پیچیدگی مرز ناشی از معاهدات، قراردادها، مبادلات زمینی و فروش بین لرد های بردا و دوک های برابانت از قرون وسطی است. به طور کلی، محیط های عمدتا کشاورزی یا ساختمانی جزو برابانت شد، در حالی که بخش های دیگر به بردا داده شد. این توزیع ها به عنوان بخشی از سکونتگاه های مرزی که در زمان پیمان ماستریخت در سال 1843 به تصویب رسید، تایید شده است.

برای روشن شدن وضعیت مرز و جذب گردشگران (که اقتصاد این شهر را تامین کرده است)، مرز در تمام خیابان ها با علامت های بعلاوه روی زمین قابل مشاهده است. به این ترتیب همیشه روشن می شود که آیا در بلژیک (بارله -هرتوخ) یا در هلند (بارله ناسائو) هستید . این نیز در شماره خانه قابل مشاهده است: سبک شماره های خانه در هر دو کشور متفاوت است و اغلب یک پرچم هلندی یا بلژیکی در کنار عدد پیدا می کنید.

در بارله ناسائو رستوران ها و کافه های متعددی  وجود دارند که میتوانید در ان ها ساعتی را به استراحت و آرامش بگذرانید. بجز اینها جاذبه توریستی این شهر عکس گرفتن از خطوط مرزی، بازدید از بنای یادبود سربازان لهستانی کشته شده در جنگ دوم جهانی (برای آزادی هلند) و فروشگاه های بلژیکی است.

بیشتر بخوانید:

کانال تلگرام ایرانیان هلند

معرفی هشت مرکز خرید سرپوشیده در هلند

ردلایت دیستریکت در آمستردام

مادورادام: شهر مینیاتوری هلند