اتانازی یا مرگ خودخواسته در هلند

مجله خبری تبلیغاتی ایرانیان هلند اتانازی یا مرگ خودخوسته، همچنین خودکشی اختیاری هم نامیده می شود. :

در زبان یونانی به‌معنی «مرگِ خوب» است،  در اصطلاح، شرایطی است که در آن، بیمار بنا به درخواست خودش به صورت طبیعی و آرام بمیرد.

کسانی که در شرایط این نوع از مرگ قرار دارند، بیشتر بیماران لاعلاج هستند یا کسانی‌که از یک بیماری شدید روانی (اختلال افسردگی اساسی و…) رنج می‌برند و با رضایت خود، از افرادی مثل پزشکان معالج یا پرستاران یا افراد خانوادهٔ خود بخواهند که به آن‌ها در مردن کمک کنند

این پروسه ی پایان بخشی به زندگی در هلند و بلژیک و بسیاری دیگر از کشورهای جهان قانونی است. بیماری که دیگر تحمل و توان رنج بیماری را نداشته باشد می تواند از طریق پزشک خود درخواست رسمی اوتانازی کند.

یک شورای پزشکی بصورت ناشناس این درخواست را بررسی می کند و در صورتی که بیماری قابل درمان نباشد و صرفا ادامه زندگی موجب رنج مداوم بیمار شود با آن موافقت می کند. اوتانازی از طریق تزریق دارو در زمان و مکان مورد درخواست بیمار و خانواده – و با حضور افراد خانواده بیمار یا در غیاب آنها – صورت می گیرد.

به گزارش وزارت بهداشت و درمان هلند، سال گذشته بیش از سه هزار و دویست درخواست اتانازی در هلند ارائه شد . از این رقم حدود 900 مورد قبول و اجرا شدند

کانال تلگرام ایرانیان هلند

هزینه های کفن و دفن در هلند چقدر است؟

همه چیز درباره پناهندگی در هلند

هزینه های زندگی در هلند